2010

דף הבית >> ארכיון חדשות >> 2010


לצערי הרב ויגוני העצום!!

מאירועים משפילים באגף השיקום:
מאז ומתמיד,המנגנון הטיפולי אטום!
ואם אתה נאיבי וישר הכל שם עקום.
וללא עורך דין,ירמסו אותך ולא תקום!
 
את התרופות,שקיבלת ונטלת, לשיכוך הכאב,
פתאום מבטלים אותן ואיש לשלומך,אינו ערב.
ואת התרופות ,ישלחו אליך, בשני משלוחים,
כדי שזה יעלה ,למדינה,יותר,במאות שקלים.
ולא משנה באם נפגעת במטבח,כמוסמך כשרות,
או כאלוף משנה,צנחן שנפצעת קשה במלחמות,
יתיחסו אליך כשקרן, ורמאי שמספר להם מעשיות.
 
ואם מוסמך הכשרות הזה, שנפל עליו הסיר,
יקח עורך דין ותיק ,או מתלמד פשוט,או שכיר,
הוא יזכה ליחס ואהדה יותר מהקצין הבכיר!
והבכיר ימתין ,ויושפל,ולדרגתו אין בכלל מחיר!
והטבח ששכר עורך דין יזכה, לאחוזים גבוהים
ויזכה לאוטו,והרבה טיפולים במלונות מפוארים.
וכולנו רואים,כיצד כאלה בריאים,שחקנים ורמאים,
ומי יודע באם המשפטנים, מעבירים לאחרים כספים??
 
אדם שמכבד את עצמו נושך שפתיים,וחורק גם שיניים,
מפני שאם יפתח את פיו,ידחקו אותו עם תיקו לשוליים.
ויתחיל לשלוח פקסים לממונים ולמעשה,רק יטחן מים.
ויתיאש הבכיר ויבקש בכתב לעבור, מאותו רופא מטפל.
ויתברר שהדבר בלתי אפשרי ולא קיים כזה תקדים בישראל.
ויחליט הבכיר להגיע בכוחות עצמו אל הנהלת מחוז הצפון,
ויגיע בשעה שמונה בבוקר אל שומרי השער במשרד הביטחון,
ויחייך אל השומרים ,תוך הישענות על הקביים,ויתעלמו, בזדון.
ויואמרו לו אדוני ,אתה מפריע ,הרי אין קבלת קהל בימי ראשון!
ויראה בגאוה את תעודת הנכה,כי נפצע, גם בהתשה,וגם בלבנון,
וישלוף גם תעודת אלוף משנה,ואישור,שהוא גם נער הפלא הגאון.
ויגחכו השומרים וילגלגו עליו שלושתם בחוסר נימוס ,ללא, איבחון.
 
וישב לו בצד נער הפלא מתקופת המצור האלוף משנה,הנחשב לגיבור.
ויגיע למסקנה שהשומרים ,מדור שלא ידע את יוסף,ושהאל ישמרנו מהדור.
הדור הזה מנהל את רוב מוסדות המדינה באותה שיטה, כמעט מזה עשור.
 
ולא יענין אותם אם פגוע אצלי עמוד שידרה, וצידי, משותק, ופגועה לי הברך.
לא אתפלא שגם לדרגתי ,לצל"שים ומעשי הגבורה , אין בעיניהם בכלל ערך.
מי יתן ורק אני זה שסובל ולא יתברר שגם מדינתי ,מגיעה לקראת סוף הדרך!
 

28.12.2010- תיאור קצר של הקורות מאחורי הקלעים , לפני ואחרי הימות עם חיים בר בנושא וועדת גורן
בתכנית ערב חדש:לכשנתבקשנו לעלות לשידור העמיד חיים בר אולטימטום להופעה משותפת עימי ודרש להופיע לבדו...אנשי ערב חדש , כל כך התרגשו ונבהלו מהאולטימטם שהציב להופעה לבד עד שהציעו לו לעזוב ולא להופי בתכנית...תגובת אנשי ערב חדש שכנעה את חיים בר, חברנו, להופיע בתכנית יחד עימי...לתכנית עצמה התלוו לחיים בר שני שומרי ראש(מעניין, האם אלו תנאי שירות חדשים הניתנים ליושב ראש הארגון...), אשר הציגו עצמם כנכי צה"ל...בסיום התכנית, עוד בתוככי האולפן- כנראה מתוך תסכול עמוק מההופעה "המרשימה והאמינה" שנתן היושב ראש,התנפל עלי אחד משומרי הראש בקללות וגידופים ממיטב הלכסיקון של פעילי ארגון נכי צה"ל...לזכותו של חיים בר נאמר כי הוא מיהר להשתיק ולבלום את התנפלותו של שומר ראשו עלי, בהבינו, כנראה, כי נקודות זכות לא יגיעו לארגון בעקבות התנהגות מבישה זאת נגדי...וכעת שיפטו אתם.

26.12.2010- חברים, אנחנו לא חכמים...אנחנו לא גאונים...אנו גם לא רוצים רעתו של אף אחד! אנו, פשוט מעשיים וברי נסיון ולכן זעקנו בראשי חוצות, ללא מורא ופחד- גם כשאיימו עלינו:יש להפסיק את התופעה המכוערת של התוספת לפנסיה לקציני צה"ל, בגין טחורים, לחץ דם, סוכרת ומה לא...יש להפסיק את התופעה המכוערת הזאת של הענקת מענקי פרישה בדמות אחוזי נכות לפקידים, אשר בחרו לעבוד במסגרת צבאית והעונדים דרגות , במקום לשאת בתוארי ניהול למיניהם...וועדת גורן שמה את האצבע, בדיוק על הנקודות האלה, כאילו העתיקה החלטותיה מאיתנו...גם בנושא הגופים המוכרים כנכי צה"ל שמה וועדת גורן קץ להכרה ההזוייה של משמר הכנסת כנכי צה"ל ושל גופים נספחים נוספים...וגם בנושא הרכב, אשר התרענו והשתוממנו על חלוקתו ללא הגבלת ניידות, כי אם על פי לחצי מקורבים לארגון, פסקה וועדת גורן בהגיון רב ובהגינות רבה...מצדיעים לכם חברים על שהייתם איתנו בשעותינו הקשות...מהיום יהייה קל יותר, לאחר שהוכחה צדקת האני מאמין שלנו על ידי וועדת גורן.

26.12.2010 - עוד אני מסיים לדווח על הפתרון מאריך החיים שמצא "לפתע" החבר מוטי אסייאג לחברנו אברהם אונגורו והנה אני מקבל פנייה כואבת מחבר נוסף, בנוגע להתנהלותו המכאיבה של אסייאג כלפיו...בשיחה טלפונית ארוכה , אשר ניהלתי עימו הוא גולל בפני מסכת איומה של התנהגות, אשר יש לבדוק אם אינה נוגעת בפלילים של אסייאג כלפיו, התנהלות שהביאה להפסד כספי נכבד של קרוב ל-200 אלף ש"ח של החבר...לאחר שכל המסמכים המתאימים- וישנם הרבה כאלה- נדווח לכם על מעלליו הנוספים של אסייאג...אני מביא כאן בעילום שם את פנייתו של החבר אלינו, עם קמצוץ קטן ממעללי אסייאג כלפיו...:
הפורום לשוויון בנטל פנה אלינו בבקשה להצטרף לצעדת מחאה בה משתתפים
עוד כארבעים ארגונים התומכים בשוויון בנטל הגיוס...
השתתפות בצעדה חשובה מאד להבלטת המסר של מצדיעים שהוקמה להעלות על נס
את תרומת הלוחמים ופצועי המלחמה למדינה...
כל מי שמבקש להשתתף בצעדת מחאה זאת מוזמן להעביר את פרטיו , בתוספת טלפון להתקשרות,
על מנת שנוכל לתאם השתתפותנו בצעדה ...
מצורף בזאת מייל הפנייה של הפורום לשוויון בנטל בנושא זה

לכב'
קותי מור-ראש אגף שיקום נכי צה"ל.
סימוכין:563 / שח
הנדון:העמדת דברים על דיוקם.

1.ביקשתי פגישה עם יו"ר לשכת שקום נכי צה"ל-חיפה,מאחר ובחמש השנים האחרונות לא עשה היו"ר הנ"ל את הנדרש כדי לשקם אותי חברתית וזאת למרות פניות מאנשי מקצוע(רופאים: דר.אלעד רופאת משפחה,פרופ' קראסו ועובדים סוציאליים:גב' יפעת אקשטיין-יועצת משפחתית,פקידת סעד מועצת זכרון יעקב ,פסיכולוגים ופסיכיאטרים: דר' מכאל סגל)ומוסדות(ביה"ח תל השומר) אשר התריעו על מצבי הקשה.
2.הועדה הרפואית מ-11/07/07 קבעה כי הפגיעה שממנה אני סובל,אני מצטט:
אנצפלופתיה לאחר חבלת ראש כולל P.T.S.D ופגימה מוחית אורגנית.
א.נפגעתי ב- P.T.S.D. במלחמת יום כיפור כאשר נשלחתי לסייע בחילוץ נפגעים על ציר "מכפלת" בדרך ל"בודפסט" כאשר יחידה שיצאה לתגבר את המוצב עלתה על מארב של הקומנדו המצרי,יצאנו למקום במהירות אולם המראות הקולות והאש ולאחר ימים ולילות ללא מנוחה, ללא הכשרה מתאימה וללא תזונה הולמת, הכריעו את כוחי וקפאתי תחתיי.
ב.נפגעתי בראשי בעת שירות מילואים פעיל בלבנון בסיום סיור,ישבתי על ג'יפ סיור בעמדת מקלען עם הגב לנסיעה בשלב מסוים התהפך הג'יפ ואני בתוכו.לאחר מכן התעוררתי בבית החולים.כל השנים התלוננתי על כאבי ראש, סחרחורות, הקאות, איבוד שיווי משקל וכאבים חודרים בעין ימין אולם לא שעו לתלונותיי ורק ב01/07 עשו לי M.R.I ובו נתגלה גודל הנזק,אבל היה מאוחר מדי.
3.לא הייתה לי כל ועדה רפואית ב- 10/10/08 לא בנושא אנצפלופטיה ולא בנושא P.T.S.D .
4.כאשר הוכרתי כ-P.T.S.D ב-1998 הייתי אדם מבוסס עם בית פרטי ושני כלי רכב ועבודה כמנהל חשבונות ראשי עם שכר גבוה יותר ממה שקיבלתי מאגף השיקום ולולא ההתפרצות ניצפה לי עתיד טוב.
קיבלתי 116,000 ₪ לעסק השיקומי הוספתי 47,000 ₪ מפרעון קופת גמל שלי וזה הסכום שהפסדתי 163,000 ₪ כתוצאה מהוראה חד משמעית של היו"ר לסגור את העסק מהיום להיום ולא הסכים להקשיב לתחנונינו לקבל עוד כמה ימים כדי להפטר מהמלאי והציוד.חוב שיושב עלינו עד היום הזה.
בהלוואה על המשכנתה הבטיח לנו היו"ר 50% הלוואה ו50% מענק אולם לא קיים הבטחה זו ועד לכך הוא רואה החשבון מטעם היו"ר שבדק את חשבונותיי.עד היום אני מחזיר את כל ההלוואות שקבלתי עד לאגורה האחרונה.
התקופה שביליתי במועדון "גן שמואל" (המיועד, על פי פרסומי אגף השיקום,לפגועי ראש ו"הלומי קרב") הייתה התקופה שעזרה לי להשתקם חברתית. אהבתי את המועדון וראיתי בו בית שני.סופי השבוע והחגים,בהם המועדון היה סגור היו קשים עבורי וחיכיתי בקוצר רוח להמשך הפעילות.כאשר הרחיקו אותי מהמועדון חשך עלי עולמי וככול שעבר הזמן רחוק מהמועדון, הלכתי ודעכתי מיום ליום.
משפחתי וחבריי הכירו אותי כמלא שמחת חיים רחוק מאד מלהיות אדם אלים, פה גדול,אולי,אולם אלימות לצורך אלימות בחיים לא!!! אולם כל אדם במצבי שבמוחו אצים המראות והקולות 24 שעות ביממה יכול לפעמים להיכשל בלשונו ולפלוט בניגוד לרצונו מלה או שניים שלא במקום.אבל בגלל זה להרוס את חיי?????? לזה גם אותם אנשי מקצוע בתחום הנפש והמוסדות שטיפלו בי לאורך השנים האחרונות מתנגדים בכל תוקף.
אני פונה אליך בתחנונים בשמי ובשם משפחתי שהם הסובלים העיקריים מכל המצב שאליו התדרדרתי,אנא תקשיב לבקשתי ואם יהיה צורך,אני מוכן להעתיק את מגורי לאזור אחר בו יש מועדון שמוכן לקבל אותי.
אני מצרף תמונות אשר מאשרות את דברי.
26.12.2010- אני שמח לבשר לכם על מציאת פיתרון לאחד מהחברים נפגעי מחוז חיפה והצפון של אגף השיקום.לא מכבר, התקשר אלי החבר אברהם אונגרו- המוגדר כנכה צה"ל קשה מא ובמצב סיעודי קשה- והודיע לי כי מנהל מחוז חיפה והצפון ערך אצלו הבוקר ביקור אישי, על מנת לבדוק את תנאי מגוריו...תוצאות הביקור הביאו את מוטי אסייאג להחלטה לסייע מיידית למגורים הולמים, המתאימים לצרכיו המיוחדים של אברהם אונגרו...אסייאג הבטיח לאונגרו להביא את עניינו, מיידית, לוועדת חריגים, על מנת לאפשר נתינת הלוואה גדולה שתאפשר החלפת הדירה לדירה , המתאימה לצרכיו של אברהם אונגרו...מצדיעים שמחה כי עניינו של אברהם אונגרו עומד להיפטר בצורה טובה...חבל רק שמעורבותנו בנושא, תוך הזכרת עניינו של מר אונגרו בדרישה להשעייתו של אסייאג מתפקידו, זרזה את הטיפול בו במחוז הצפון והביאה לפיתרון ההולם את צרכי המגורים של אברהם אונגרו...למרות מעורבותנו בנושא , אנו מודים לאסייאג על פעילותו האחרונה- לפני שעות- אשר הביאה לפיתרון הבעייה הכאובה הזאת של נכה צה"ל קשה.

25.12.2010- חברים , אני מפרסם כאן כלשונה את הודעתו של חברנו מולא פאטין, אשר הגיעה אלינו בעקבות האסון הנורא בכרמל וכאות הערכה לפעילותו ופעילות חבריו במדור הנפגעים בקצין העיר נהריה ובערים האחרות הקשורות לאסון- חיפה ועפולה:
שם מלא:
מולא פטין
דואר אלקטרוני:
fatenmolla@gmail.com
טלפון:
0506285764
ההודעה:
שלום מיכאל
ברצוני לפנות לכבודו להביא לתשומת לבך לעניין שאולי לא עלה ברושם של מהנגי המדינה.
האסון שנפל עלינו ביערות הכרמל נספו לנו 41 סוערים משוטרי שב"ס.
אבל לא לשכוח את קציני צהל מודעי הנפגעים של קציני העיר נהריה חיפה טבריה ועוד שחלקם נכי צה"ל אשר עמדו על המשמר בשעה קשה שהינו אמורים להיות באותו ערב בגנס הוכרה למערך הנפגעים בשפיים.
לערך בשעה 18:00 הינו בדרך לכנס ואז קבלנו את הקריאה לחזור למשרד בקצין העיר נהריה חיפה על מנת לטפל במסירת ההודעות הקשות ביותר בצה"ל למסירת ההודעות למשפחת הנספים .ולטיפול בהם בשעה קשה זו ולעמוד לצידם ,וגם שטפלו בטקסים הצבאים למחורת יום האצון ,ולעמוד בין הדילמה הקשה בין שלמסור את ההודעה כי נעדרים וחוסר ודאות וכל המשפחות היה המידע כי כל מי שהיה על האטובוס נספה .
מודעי הנפגעים שחלק נכבד מהם גם נכי צה"ל .
תודתי להם אישית
ממני
סא"ל במילואים ראש מדור נפגעים בקצין העיר נהריה דאז קצין העיר ירכא בחירום וראש הצוות שטיפל באחד ההודעות בפרים הדרוזים.
אני פונה בבקשה לשגר מילת תודה אם אפשר.
חבר העמותה פטין מולא
טלפון לפרטים נוספים 0506285764

25.12.2010- חברים, ביום חמישי העברתי בדיוור ישיר בקשת עזרה שהגיעה אלינו והמבקשת מאיתנו לעזור לנכה צה"ל מבוגר מהקריות, בן להורים ניצולי שואה...שעה לאחר פנייתי יצרו עימי קשר שתי נשמות טובות מהצפון, אשר לאחר קבלת הבהרות נוספות ממני , התנדבו להיות בקשר שבועי עם הבחור על מנת לנסות לעזור לו...היום מצאתי במייל עוד שתי פניות של חברים המוכנים להירתם לעזרה...מצדיע לכם חברות וחברים על רוח ההתנדבות ועל האנושיות שהינכם מפגינים ומוריד בפניכם את הכובע...כה לחי!

1 >> 2
 
 
התחברות לחבריםתאריך ושעה
 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


FacebookTwitter

לייבסיטי - בניית אתרים