שנת 1999 - שנת מפנה לנכי צה"ל.

דף הבית  >>  חדשות  >>  שנת 1999 - שנת מפנה לנכי צה"ל.

( 13/01/2016,  יום רביעי)
שנת 1999 – שנת מפנה היסטורי בהתנהלות ארגון נכי צה"ל ושנה טרגית לנכי צה"ל .

בשנה זאת יזמה הכנסת תיקון לחוק הנכים ומחקה ובטלה סעיף בחוק , אשר נועד להגן על נכי צה"ל מעושק , סחיטה וגזל ע"י גורמים המייצגים אותם בפני המדינה להכרה בנכותם וזכויותיהם – עוה"ד , בעיקר.

סעיף 33 ה בחוק הנכים בוטל . נוסח הסעיף :
"אדם המופיע בפני וועדת ערעור כבא כוחו של תובע לא יהיה זכאי לשכר טרחה , אלא באישור ועדת הערעור על פי בקשתו , ובשיעור שיקבע על ידיה. "
סעיף זה שחוקק המחוקק בחוק הנכים המקורי נועד להגן על נכי צה"ל ולוחמים פצועים מעושק על ידי "מיומנים " מקצועיים למיניהם , אשר "יתנדבו" לייצג את ענייניהם בפני הרשויות.

הסעיף בוטל ונפרצה הדרך לסחיטה המונית של קהל עורכי דין מיומנים את נכי צה"ל , תוך נגיסה גסה בתגמולי הנכות שלהם ובלא שיהייה גורם , אשר יוכל לרסן את רעבונם הבלתי נגמר לתשלומי עתק בגין שירותיהם המשפטיים , המיותרים לא פעם , תוך ניצול תום הלב של נכי צה"ל ולוחמים פצועים שהופקרו בשטח המשפטי ע"י הכנסת בהחלטה האומללה של ביטול סעיף 33 ה לחוק הנכים.

במקום לצאת לרחובות להפגין בכל הכוח , כנגד החלטה זאת הפוגעת בכלל נכי צה"ל , לא עשה ארגון נכי צה"ל דבר ובשתיקתו ואי פעילותו נתן להבין כי הוא תומך ומסכים למהלך אומלל זה.

ניסיונות עמותת מצדיעים לנכי צה"ל מאז הקמתה בשנת 2008 ליזום הצעת תיקון לחוק הנכים בדבר הגבלת שכר טרחת עוה"ד לנכי צה"ל נתקלו כל פעם בפעולות טרפוד של ארגון נכי צה"ל או פעילי הארגון הפעילים גם בישכת עוה"ד , תוך טענה הזוייה שהושמעה על ידיהם , כי פעילותם לטרפוד היוזמה להגבלת שכר הטרחה לנכי צה"ל , נועדה להגן על נכי צה"ל.
מעניין מה יקרה עם יוזמת החקיקה הרביעית של עמותת מצדיעים לנכי צה"ל בדבר הגבלת שכר טרחת עורכי הדין הנמצאת בימים אלה בשלבי ניסוח סופיים במשרד המשפטים ?

חברים , עצוב ומוזר שיתוף הפעולה ההדוק בין ארגון נכי צה"ל ללשכת עוה"ד בנושא זה...

האם תיתכן אפשרות שישנם מניעים הנסתרים מעינינו לשיתוף פעולה משונה והזוי זה הפוגע בכל נכי צה"ל ?!

מיכאל הרשקוביץ
יו"ר עמותת מצדיעים לנכי צה"ל
התחברות לחבריםתאריך ושעה
 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


FacebookTwitter

לייבסיטי - בניית אתרים